آموزش نرم افزار اسکچاپ sketchup

آموزش نرم افزار اسکچاپ sketchup

نرم افزار اسکچاپ SketchUp یکی از ساده ترین و کاربردی ترین برنامه های کامپیوتری برای مدل سازی های دو بعدی و سه بعدی است. علاوه بر این با استفاده از نرم افزار اسکچاپ می توانید پروژه های مختلف مانند نقشه های ترسیم، بلوک های عنوان، طراحی طرح و موارد دیگر که دانشجویان و علاقه مندان به رشته معماری بسیار به آنها نیاز دارند را طراحی کنید. اگر میخواهید طریقه کار با نرم افزار اسکچاپ را یاد بگیرید حتما آموزش نرم افزار اسکچاپ sketchup را از سایت آرچی یار دنبال کنید، چرا که در این مجموعه به طور کامل و مطابق با استاندارد های معماری تمام مواردی که یک مهندس معمار به آنها نیاز دارد را آموزش داده است.

instagram

نرم افزار اسکچاپ نرم افزاری درآمدزا و سودمند

نرم افزار اسکچاپ یکی از کاربردی ترین و در عین حال یکی از سودمندترین نرم افزار ها در رشته معماری می باشد. یادگیری آن باعث افزایش بهره وری شما می شود و با استفاده از آن می توانید طرح های خلاقانه، جذاب و جدیدی را خلق کنید. همچنین با استفاده از تکنیک های بسیار جالب و کاربردی اسکچاپ می توانید نظر مشتریان خود را به طرح خود مثبت کنید. این کار باعث ارتباط بهتر و بیشتر شما با سفارش دهنده می شود.

نرم افزار اسکچاپ فقط یک نرم افزار برای طراحی سه بعدی نیست، بلکه می توانید به وسیله این نرم افزار نقشه ها و مدل های دقیق را مدلسازی کنید. از طریق اندازه های دقیق جزییات مختلف، بلوک ها و بسیاری مسائل دیگر طرح بندی ها را به صورت کاملا دقیق پیاده سازی کنید. دقت نرم افزار اسکچاپ در حدود هزارم اینچ می باشد، برای همین دقت طرح های انجام شده بسیار بالاست.

شما با یادگیری نرم افزار اسکچاپ SketchUp میتوانید تمام نقشه های دوبعدی که با نرم افزار های مختلف طراحی می شوند را به راحتی به یک طرح سه بعدی تبدیل کنید تا کارفرما به طور کاملا ملموس طرح نهایی خود را مشاهده کند.

ویژگی های نرم افزار اسکچاپ SketchUp

از ویژگی های اصلی نرم افزار اسکچاپ سادگی و پایین بودن حجم نرم افزار در برابر قابلیت های آن می باشد. این سادگی باعث یادگیری راحت تر نرم افزار اسکچاپ می شود. همچنین رابط کاربردی ساده این نرم افزار نظر بسیاری از کاربران آن را به خود جلب می کند تا بتوانند به راحتی آن را فرا بگیرند. در نرم افزار اسکچاپ ابتدا با استفاده از رسم خط، صفحه ایجاد می شود و با ارتفاع دادن به سطح، حجم ها به وجود می آید. این راحتی در طراحی باعث علاقه مند شدن کاربران به این نرم افزار می شود.

علاوه بر آن کتابخانه سه بعدی بسیار کامل نرم افزار sketchup، آن را بسیار کاربر پسند کرده است. شما به راحتی می توانید هر نوع آبجکت اسکچاپ را که بخواهید به مدل خود اضافه کنید یا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

یکی از ویژگی های مهم نرم افزار اسکچاپ، ویژگی های داخلی آن می باشد که لیستی از ابزارهای طراحی مانند بافت های مختلف از چوب تا سنگ، نور، جلوه ها، رفتارها، چرخش اشیا و کشش و غیره را ارائه می دهد. همچنین می توانید مدل های موجود در نرم افزار Google Earth را به وسیله نرم افزار اسکچاپ مدل سازی کنید.

اما یکی از جالب ترین قابلیت های نرم افزار اسکچاپ ارتباط راحت آن با دیگر نرم افزار های طراحی و رندرگیر می باشد. شما مدل سه بعدی که در این نرم افزار طراحی می کنید را به راحتی با دیگر نرم افزار های رندرگیری می توانید اجرا کنید و خروجی های بسیار دقیق و واقعی به مشتری خود نشان دهید و درصد قبولی طرح خود را بالا ببرید.

کاربرد های نرم افزار اسکچاپ

نرم افزار اسکچاپ یکی از پرکاربردترین نرم افزار ها در رشته معماری می باشد. اگرچه در زمینه های بسیاری از جمله شهرسازی، طراحی دکوراسیون داخلی و نما و طراحی غرفه های نمایشگاهی استفاده می شود اما رشته های دیگری نیز همچون مهندسی مکانیک و تاسیسات، عمران و صنایع چوب هم استفاده می شود.

از قابلیت های دیگر نرم افزار اسکچاپ برای بچه های معماری به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  1. مدلسازی و طراحی خارجی انواع ساختمان از جمله آپارتمان، برج، ویلا، نما و …
  2. طراحی داخلی دکوراسیون و مبلمان و …
  3. ایجاد مدل سه بعدی و ارسال به پرینتر های سه بعدی
  4. رندرگیری های 360 درجه با نرم افزار

ویژگی آموزش نرم افزار اسکچاپ SketchUp در سایت آرچی یار

دوره آموزش صفر تا صد اسکچاپ پلاس ما یکی از کاملترین آموزش های ارائه شده در زمینه نرم افزار sketchup می باشد. یکی از ویژگی های بارز آموزش های سایت آرچی یار، پروژه محور بودن آموزش ها می باشد. آموزش نرم افزار اسکچاپ SketchUp نیز از این قاعده جدا نیست. تمام آموزش نرم افزار اسکچاپ همزمان با طراحی یک پروژه کامل برای شما آموزش داده می شود تا با روند اجرای هر کدام از دستورات در یک پروژه واقعی آشنا شوید.

سرفصل های آموزشی بررسی شده در آموزش نرم افزار اسکچاپ

بخش اول نصب نرم افزار اسکچاپ:

در این بخش به طور کامل طریقه نصب نرم افزار اسکچاپ و همچنین فعال سازی آن را به شما آموزش می دهیم.

بخش دوم آموزش مقدماتی:

در بخش دوم آموزش به صورت مقدماتی منو ها و دستورات موجود در نرم افزار را یک به یک با هم کار میکنیم تا از نحوه عملکرد هم کدام از این بخش ها آگاه شوید.

بخش سوم آموزش پیشرفته:

بخش پیشرفته شامل اضافه کردن آبجکت ها، تکسچرها و المان هایی میباشد که به صورت استاندارد در کتابخانه نرم افزار وجود ندارد.

بخش چهارم آموزش مدلسازی:

در این بخش از آموزش نرم افزار اسکچاپ چندین نقشه واقعی برای شما مدلسازی می شود. هر کدام از این طرح ها دارای ویژگی های خاصی از منظر طراحی می باشد تا با تمام جزییات و ریزه کاری های طراحی آشنایی پیدا کنید.

همچنین در این دوره آموزش نرم افزار اسکچاپ انواع موتور های رندر موجود برای نرم افزار مورد بررسی قرار میگیرد و ویژگی های آنها با هم مقایسه می شود.

و در آخر هم بیش از 100 آبجکت مهم و پر کاربرد را از مرحله دانلود تا نصب و فراخوانی و اجرا را به شما آموزش میدهیم.

آموزشی با پشتیبانی همیشگی

در این بخش می خواهیم یکی از ویژگی های خیلی خوب و کاربردی سایت آرچی یار بهتون معرفی کنم. اونم ارتباط مستقیم با مدرس دوره می باشد. شما عزیزانی که این دوره را تهیه می کنید از پشتیبانی همیشگی با مدرس دوره برخوردار می شوید. یعنی سایت آرچی یار راه ارتباطی شما با مدرس را ایجاد می کند تا اگر هرگونه سوالی از دوره داشته باشید بتوانید به راحتی به جواب آن برسید. ما از توانمندی مدرس خود مطلع هستیم و با اطمینان به شما می گویم این پشتیبانی همیشگی خواهد بود.

اما پشتیبانی ما به اینجا ختم نمی شود بلکه حتی ممکن است بعد از گذراندن دوره در زمان مدلسازی طرح های خود نیاز به مشورت با فردی با تجربه و خبره در آن زمینه داشته باشید. شما همواره یک مدرس توانمند همراهتان است تا تمام مشکلات اجرایی در نرم افزار را تا همیشه به شما آموزش دهد و تمام سوالات خود را با او مطرح کنید.

پیش نیاز های آموزش sketchup

شما برای اینکه بتوانید از دوره آموزش جامع اسکچاپ سایت ما استفاده کنید هیچ نیازی به پیش نیاز ندارید. چراکه آموزش نرم افزار اسکچاپ ما از صفر می باشد. آموزش از دوره مقدماتی آغاز شده و مدرس از ابتدایی ترین دستورات شروع به تدریس می کند. با تهیه این دوره شما هیچ نیازی به دریافت دوره های دیگر ندارید. حتی اگر هیچ آموزش در این زمینه ندیده اید هم با در این دوره به مهارت لازم در زمینه مدلسازی با نرم افزار می رسید.

قابلیت های جذاب نرم افزار اسکچاپ

نرم افزار اسکچاپ قابلیت های بسیاری دارد ولی با این حال می توانید این نرم افزار را کامل تر کنید. پلاگین های بیشماری وجود دارد که شما میتوانید به راحتی آنها را از مخزن پلاگین های اسکچاپ سایت آرچی یار دانلود کنید. با دیدن آموزش نصب و فعال سازی در نرم افزار آنها را فعال کنید و از آنها استفاده کنید.

شما می توانید مدل طراحی شده را به وسیله رندرگیری با اسکچاپ رندر بگیرید که در این آموزش به طور کامل به آن پرداخته شده است، ولی یکی دیگر از قابلیت های خوب نرم افزار اسکچاپ اتصال به نرم افزار های رندرگیری معروف از جمله ویری v-ray، thea، maxwell، اینسکیپ (Enscape) و چندین نرم افزار دیگر میباشد. در دیگر آموزش های سایت آرچی یار تمام این نرم افزارهای رندرگیری را هم آموزش داده ایم.

کلام آخر

اگر در زمینه طراحی علاقه مند هستید و یا اینکه در رشته معماری کار میکنید، پیشنهاد سایت آرچی یار آموزش نرم افزار اسکچاپ می باشد. چرا که نرم افزار های بسیاری در زمینه طراحی وجود دارد که هر کدام قابلیت های زیادی دارند اما اسکچاپ یک نرم افزار ساده ولی کامل می باشد.

با این نرم افزار شما سرعت طراحی خود را می توانید افزایش دهید و بهره وری خود را بالا می برید تا تعامل خود را با مشتری افزایش دهید. اگر این ها برای شما مهم است آموزش اسکچاپ برای شما مناسب است.