آموزش نرم افزار ارچی کد Archicad

آموزش آرشیکد Archicad

نرم افزار آرشیکد یک نرم افزار محبوب در رشته معماری محسوب می شود. چرا که کاربری بسیار آسانی دارد و با طراحی پلان معماری به راحتی می توانید طرح 3 بعدی پلان خود را داشته باشید. در واقع شما در یک نرم افزار 2 بعدی که بسیار ساده و روان است کار می کنید، و به راحتی می توانید پس از ترسیم پلان خروجی 3 بعدی طرح خود را مشاهده کنید. ما در مجموعه آموزش آرشیکد قصد داریم تمام بخش های این نرم افزار را به شما آموزش دهیم تا به توانید برای طراحی های ساده ی خود که نیاز به سرعت بالا دارید از این نرم افزار قدرتمند بهره مند شوید.

 

instagram

آموزش آرشیکد Archicad

نرم افزار آرشیکد یک نرم افزار محبوب در رشته معماری محسوب می شود. چرا که کاربری بسیار آسانی دارد و با طراحی پلان معماری به راحتی می توانید طرح 3 بعدی پلان خود را داشته باشید. در واقع شما در یک نرم افزار 2 بعدی که بسیار ساده و روان است کار می کنید، و به راحتی می توانید پس از ترسیم پلان خروجی 3 بعدی طرح خود را مشاهده کنید. ما در مجموعه آموزش آرشیکد قصد داریم تمام بخش های این نرم افزار را به شما آموزش دهیم تا به توانید برای طراحی های ساده ی خود که نیاز به سرعت بالا دارید از این نرم افزار قدرتمند بهره مند شوید.

امکانات نرم افزار Archicad

نرم افزار آرشیکد برای مهندسان عمران و معماری طراحی شده است. این نرم افزار برای طراحی پلان های ساختمانی، محیط سازی شهری و طراحی داخلی ساختمان ایجاد شده است. از ویژگی های این نرم افزار می توان به آیتم های از پیش آماده شده اشاره کرد. شما به راحتی می توانید در این نرم افزار از آیتم های از پیش آماده مانند دیوار و در و پنجره استفاده کنید و طرح و پلان خود را طراحی کنید. پس از اینکه طرح خود را طراحی کردید به راحتی می توانید نتیجه کار را به صورت 3 بعدی نیز ببینید.

یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار امکانات نورپردازی جذاب با حالت مختلف است. در این نرم افزار می توانید تعیین کنید نورپردازی شب و یا روز داشته باشید و همچنین می توانید شرایط نورپردازی را به دلخواه خود تغییر دهید. اگر تمایل دارید تمام این موارد را فرا بگیرید می توانید همین حالا روی لینک خرید آموزش آرشیکد کلیک نمایید تا در کمتر از یک دقیقه لینک دانلود برای شما ارسال گردد.

این نرم افزار یک پکیج کامل جهت طراحی های 2 بعدی و نیز 3 بعدی می باشد. از دیگر ویژگی های مهم این نرم افزار سازگاری با نرم افزارهایی همچون اتوکد و تری دی مکس می باشد. این نرم افزار در زمینه های طراحی های ساختمانی بسیار مناسب است و سرعت کار را چند برابر خواهد کرد. اما اگر قصد دارید طرح های حرفه ای با دقت بالاتری پیاده سازی کنید توصیه میکنم به آموزش تری دی مکس معماری و یا آموزش وی ری مراجعه کنید.

مواردی که در این دوره آموزشی ارائه می شود

در ابتدا مقدماتی از محیط کاری نرم افزار را برای شما شرح خواهیم داد. آیتم ها و بخش های مختلف نرم افزار را معرفی می کنیم و اینکه هر بخش برای چه کارهایی مناسب است را توضیح می دهیم. در ادامه چگونگی طراحی یک پلان را در دوره آموزش آرشیکد را یاد میگیرید. همچنین نحوه ی وارد کردن یک پلان از پیش طراحی شده در نرم افزاری مانند اتوکد را می توانید به نرم افزار وارد کنید و تغییرات لازم را ایجاد کنید.

در ادامه این دوره آموزشی نحوه ی طراحی پلان های 2 بعدی و تبدیل آن به پلان 3 بعدی را به شما آموزش می دهیم. همچنین تمام ریزه کاری های نرم افزار آرشیکد از قبیل تنظیم زوایای نورپردازی و نکات مهم آیین نامه ای در خصوص طراحی پلان ها نیز بررسی خواهد شد.

یکی از ویژگی های مهم این پکیج آموزشی مدل کردن چندین پروژه در این نرم افزار با شرایط متفاوت می باشد که شما عزیزان بتوانید به توانایی بالایی در کار با این نرم افزار برسید. 

چرا باید آرشیکد را یاد بگیریم؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم این نرم افزار به شما کمک خواهد کرد تا طرح های زیبایی در مدت زمان بسیار کوتاهی طراحی کنید. همچنین باعث می شود در زمان کوتاهی به دید کلی از طرح و پروژه خود برسید. زمانی را تصور کنید که باید در تایم کوتاهی یک پلان را با طراحی 3 بعدی ترسیم کنید و به کارفرمای خود ارائه کنید و اگر این طراحی در زمان مشخص به اتمام نرسد شما یک پیشنهاد کاری خوب را از دست می دهید.

در چنین شرایطی باید چه کرد؟ ممکن است شما به عنوان معمار تسلط کافی به نرم افزارهایی مانند تری دی مکس و اسکچاپ دارید و می توانید طرح هایی بسیار زیبا طراحی کنید. اما مطمئن باشید در زمان کوتاه نمی شود با این نرم افزارها کار کرد. چرا که روند طراحی بسیار زمان بر خواهد بود و پس از طراحی نیز زمان زیادی را برای رندر گرفتن نهایی طرح خود از دست می دهید. پس این مواقع آرشیکد بهترین انتخاب است، شما هم در زمان کوتاه می توانید طرح را طراحی کنید هم بدون صرف زمان جهت انجام پروسه رندرگیری طرح نهایی 3 بعدی خود را دارید.

توصیه ما به شما این است، اگر می خواهید یک معمار توانمند باشید که از پس هرکاری بر می آید به نرم افزارهای اساسی و تخصصی رشته معماری مسلط باشید. شاید با خود بگویید تسلط به تمام نرم افزار های معماری کار بسیار دشواری است. اما در نظر داشته باشید زمان به یکی از نرم افزار ها مسلط باشید تسلط به نرم افزارهای بعدی زمان بسیار کم تری از شما خواهد گرفت. و از همه مهمتر استفاده از دوره های آموزشی با کیفیت که زمان و مسیر یادگیری را برای شما کوتاه تر کند همچنین دانش تخصصی شما را افزایش دهد.

اگر تمایل دارید به نرم افزار اسکچاپ نیز مسلط شوید به لینک آموزش اسکچاپ معماری مراجعه کنید.

پکیج آموزش آرشیکد معماری به همراه پشتیبانی رایگان

شما با تهیه آموزش آرشیکد معماری از پشتیبانی رایگان و همیشگی سایت آرچی یار بهره مند خواهید شد. اما این پشتیبانی به چه صورت است؟ زمانی که شما دوره آموزشی را خریداری کردید و از پنل کاربری خود مجموعه مورد نظر را دانلود کنید، بخش پشتیبانی در پنل شما فعال خواهد شد. شما در بخش پشتیبانی به دوره هایی که خریداری کرده اید دسترسی دارید. همچنین می توانید سوالات خود را از مدرس مربوطه بپرسید.

شما ممکن است در زمانی که با نرم افزار آرشیکد کار می کنید و طرحی را پیاده می کنید به مشکلاتی برخورد کنید و در برطرف کردن آنها دچار مشکل شوید. در این زمان های می توانید با مطرح کردن سوالات خود از مدرس دوره در کوتاه ترین زمان به ممکن به پاسخ مشکل خود برسید.

خرید آموزش آرشیکد معماری چگونه است؟

ما برای رفاه حال شما عزیزان در سایت آرچی یار دو روش برای تهیه پکیج آموزش آرشیکد معماری در نظر گرفته ایم. در حالت اول می توانید از طریق پرداخت وجه و انتخاب روش دانلودی این مجموعه را از پنل کاربری خود دانلود کنید. روش دیگر تهیه لوح فشرده است که در این روش پس از خرید مجموعه از روش ارسال پستی استفاده می کنید و پس از پرداخت صرف مدت کوتاهی پکیج آموزشی برای شما به نشانی پستی ارسال خواهد شد.

آموزش آنلاین آرشیکد

اگر چنانچه تمایل به یادگیری این مجموعه طی دوره آنلاین داشته باشید کافی است با تماس با پشتیبانی درخواست خود را مطرح بفرماید و ظرف مدت کوتاهی لینک ارتباطی جهت برگزاری دوره های آنلاین برای شما ارسال می گردد. پس از ارسال لینک دوره ها طی برنامه زمانی اعلام شده برگزار خواهد شد. دوره های آنلاین به صورت خصوصی خواهد بود و قطعا طی این دوره ها سطح یادگیری افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است مطالب ارائه شده در دوره ها کاملا منطبق بر سرفصل های آموزشی ارائه شده در همین صفحه می باشد و تنها تفاوت آن ارتباط مستقیم با مدرس دوره می باشد که این امر خود باعث افزایش سطح یادگیری می باشد.

ارائه دوره آموزشی نرم افزار آرشیکد در دو سطح مقدماتی و پیشرفته

آموزش های ارائه شده در این دوره به دو پکیج آموزش نرم افزار آرشیکد مقدماتی و آموزش نرم افزار آرشیکد حرفه ای دسته بندی شده است. این امر به شما کمک خواهد کرد اگر در دوره آموزش مقدماتی احساس کردید این دوره برای شما مناسب است، پس از آن دوره پیشرفته را نیز تهیه کنید. در دوره مقدماتی به اصول اولیه کار با نرم افزار آرشیکد پرداخته شده است و بیشتر هدف آشنایی با نرم افزار و درک کاربردهای آن است.

در دوره پیشرفته به تمام نکات مهم در زمینه طراح پلان و همچنین کار با نرم افزار آرشیکد پرداخته خواهد شد. یکی از موارد مهمی که در این دوره بیان می شود این است که چگونه نقشه های فاز یک و فاز دو معماری را به راحتی با این نرم افزار ترسیم کنید. همچنین به تکنیک های نورپردازی حرفه ای در این نرم افزار پرداخته می شود که باعث خواهد شد بدون اینکه کار تحت رندر قرار بگیرد طرح 3 بعدی و بسیار حرفه ای داشته باشید. مهم ترین بخشی که در این پکیج ارائه می شود در نظر گرفتن نکات فنی و آیین نامه ای در ترسیم پلان های معماری می باشد، که با مدل سازی چندین طرح سعی خواهیم کرد تمام این نکات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

اگر می خواهید بدانید چگونه پلانی زیبا و جذاب را با فتوشاپ ترسیم کنید به لینک آموزش فتوشاپ معماری مراجعه کنید