آموزش نرم افزار اسکچاپ sketchup

آموزش نرم افزار اتوکد معماری AUTOCAD

نرم افزار اتوکد (autocad) یک از بهترین نرم افزار های طراحی و نقشه کشی در بین رشته های مختلف مهندسی می باشد. CAD به معنای COMPUTER AIDED DESIGN (مدلسازی به کمک نرم افزار). در این نرم افزار طرح ها به صورت دو بعدی و سه بعدی طراحی و قابل نمایش خواهد بود تا مهندسان رشته های مختلف (برق، عمران، معمار، مکانیک) بتوانند طرح ها نمونه را به صورت ساده طراحی و برای مهندسان و کارفرما به صورت اجرایی به نمایش بگذارند. ما با آموزش نرم افزار اتوکد معماری در سایت آرچی یار به صورت کاربردی و قابل درک برای دوستان طراح در زمینه های مختلف این امکان فراهم آوردیم که با توجه به قوانین و آیین نامه نظام مهندسی یک طرح ساختمانی را بدون داشتن ایرادات اجرایی طراحی و اجرا نمایند.

آیا دنبال کسب درآمد از روش طراحی در نرم افزار اتوکد معماری هستید؟

حاضر هستید برای این کار چه قدم هایی را بردارید؟

4 گام کلی که شما را به این هدف نزدیک می کنند:

قدم اول: در اتوکد یاد بگیر چطور سریع یک طرح را طراحی کنید که با سلیقه مشتری هم خوانی داشته باشد.

قدم دوم: چطور چیزی که مشتری می خواهد به مشتری بدهید.

قدم سوم: باید پروژه انجام بدی تا یاد بگیری به چه نکاتی توجه کنید.

قدم چهارم: طوری طراحی انجام شود که مشکل اجرایی نداشته باشد.

اما چطوری؟

آموزش یکی از روش هایی هست که حتی پر درآمد ترین افراد از آن غافل نیستند. شما با مشاهده دوره آموزش اتوکد معماری قادر خواهید بود مسیر و جریان فروش یک طرح را به مشتریان با هر سلیقه و فرهنگی که دارند طوری انجام دهید که نتایج آن برای شما سودآور باشد.

آموزش نرم افزار اتوکد معماری (AUTOCAD)

نرم افزار اتوکد (autocad) یک از بهترین نرم افزار های طراحی و نقشه کشی در بین رشته های مختلف مهندسی می باشد. CAD به معنای COMPUTER AIDED DESIGN (مدلسازی به کمک نرم افزار). در این نرم افزار طرح ها به صورت دو بعدی و سه بعدی طراحی و قابل نمایش خواهد بود تا مهندسان رشته های مختلف (برق، عمران، معمار، مکانیک) بتوانند طرح ها نمونه را به صورت ساده طراحی و برای مهندسان و کارفرما به صورت اجرایی به نمایش بگذارند. ما با آموزش نرم افزار اتوکد معماری در سایت آرچی یار به صورت کاربردی و قابل درک برای دوستان طراح در زمینه های مختلف این امکان فراهم آوردیم که با توجه به قوانین و آیین نامه نظام مهندسی یک طرح ساختمانی را بدون داشتن ایرادات اجرایی طراحی و اجرا نمایند.

شما با تهیه پک آموزشی اتوکد معماری در سایت آرچی یار:

 1. یک آموزش نرم افزار اتوکد معماری بسیار حرفه ای و کاربردی برای دانشجویان رشته معماری می توانید دریافت کنید.
 2. با مشاهده دوره آموزشی نرم افزار اتوکد معماری در پک پلاس، به شما این امکان را می دهیم مشکلات اجرایی کار را به صورت کاربردی مشاهده نمایید.
 3. همراه پک آموزشی شما میتوانید از آبجکت های رایگان نیز استفاده نمایید. اول

سر فصل های دوره آموزش نرم افزار اتوکد معماری

فصل اول: مقدماتی

بخش اول: آشنایی با محیط نرم افزار

بخش دوم: آشنایی با ابزار های طراحی

بخش سوم: آشنایی با ابزارهای modify 

بخش چهارم: روشهای اندازه گذاری

بخش پنجم: لایه بندی

بخش ششم: آشنایی با بخش Block 

بخش هفتم: آشنایی با بخش group 

بخش هشتم: آشنایی با بخش properties 

بخش نهم: آشنایی با بخش divide و measure 

بخش دهم: آشنایی با بخش hatch

بخش یازدهم: آشنایی با clipboard و utility 

بخش دوازدهم: آشنایی با دستور multi line

چرا آموزش های اتوکد (AUTOCAD) در بین تمام نرم افزار های طراحی و گرافیکی از فروش بیشتری برخوردار بوده است؟

نرم افزار اتوکد به علت دقت و سرعت بالایی که دارد در بین تمام دانشجویان و مهندسان رشته مهندسی از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به داشتن رشته های مختلف مهندسی (عمران، مکانیک، معماری، برق) که استفاده از ساده ترین تا پیشرفته ترین طرح ها دو بعدی و سه بعدی در این نرم افزار را امکان پذیر نموده است تا طرح های یک نقشه اجرایی را به صورت واقعیت مجازی در نرم افزار اتوکد به نمایش بگذارد جزئی از ویژگی های فوق العاده این نرم افزار می باشد ما در سایت آرچی یار با آموزش نرم افزار اتوکد معماری در رشته معماری در تلاشیم دانشجویان رشته معماری با آموزش اتوکد به صورت عملی در این دوره آشنا کنیم.

اطلاعات مفید در ارتباط با نرم افزار:

 1. نرم افزار اتوکد دارای پسوند DWG می باشد.
 2. ذخیره فایل های با کیفیت بالای طراحی و ذخیره فایل ها با کمترین حجم.
 3. سرعت عمل و دقت عمل.
 4. دسترسی راحت به فایل های ذخیره شده.
 5. شما از اتوکد می توانید به عنوان مستندساز و ارائه دهنده گزارشات نیز استفاده نمایید.

پیش نیاز نرم افزار اتوکد چیست ؟

شما با دریافت پک پلاس اتوکد ویژه دانشجویان و مهندسان رشته معماری میتوانید به راحتی می توانید یک نقشه اجرایی را از صفر تا صد توسط نرم افزار اتوکد طراحی کنید. دیگر نیازی به طراحی به صورت دستی نیست و شما میتوانید با دقت چند برابر گذشته یک مدل را طراحی و برای دیگران قابل نمایش کنید. با این تحول گسترده شما در زمان خود صرفه جویی نمایید و قادر خواهید بود یک طراح حرفه ای را با کمترین زمان به کارفرما ارائه دهید.

تهیه پک آموزشی نرم افزار اتوکد معماری به ما چه کمکی می کند؟

همیشه تفاوت بین دنیای واقعی و دنیای مجازی وجود دارد. یعنی زمانی که یک طرح در یک نرم افزار طراحی میشود نمیتواند در دنیای واقعی همین طرح حتما اجرایی شود مگر طراح از سابقه اجرایی طولانی بهره مند باشد تا با تجربه و تخصص خود مشکلات احتمالی و اجرایی کار را در نظر گرفته و در پیاده سازی به اشکالات اجرایی نخورند. ما تلاش کردیم از متخصصانی در این دوره استفاده کنیم که مشکلات اجرایی را پیش بینی و برای شما عزیزان طریقه حل این مشکلات را آموزش دهند.

آموزش دستورات اتوکد در پک آموزشی نرم افزار اتوکد معماری پلاس

ما در این آموزش تلاش داریم آموزش های عملی را با دستورات اتوکد ترکیب کنیم تا شما بتوانید به راحتی یک طرح را مدل و اجرایی نمایید. دستورات اتوکد شامل ترکیب کلید های میانبر جهت اجرای راحت تر یک دستور در نرم افزار اتوکد می باشد. با این کار کاربر ها با یادگیری این دستورات با سرعت بیشتر یک مدل را طراحی و ارائه خواهند داد. شما با یادگیری این دوره میتوانید از توانایی استفاده از کلید های میانبر استفاده نمایید.

آموزش نرم افزار اتوکد معماری به صورت دو بعدی و سه بعدی

آموزش اتوکد به صورت دو بعدی یکی از نیاز های اساسی دانشجویان رشته معماری برای طراحی قابل فهم و ساده در نرم افزار اتوکد می باشد. دانشجویان رشته معماری در اولین قدم باید با اصول طراحی این بخش آشنا می شوند. اکثرا کارایی اتوکد دو بعدی در نقشه های طراحی شده کلیات ساختمان و مهندسان برق و … خواهد بود. اما زمانی که طراحی داخلی ساختمانی اتفاق می افتد بهترین روش استفاده از اتوکد سه بعدی خواهد بود. که شما را قادر می سازد یک طرح با فضا و ابعاد قابل مشاهده داشته باشید.

پشتیبانی از دوره های آموزشی نرم افزار اتوکد معماری

شما با پرداخت مبلغ دوره آموزشی اتوکد در صورت دریافت نکردن دوره میتوانید با تماس با بخش پشتیبانی و یا زمانی که دوره آموزشی از سیستم شما حذف شد میتوانید مجددا از بخش پشتیبانی درخواست دوره را نمایید. ما با تلاش در جهت به روز شدن دوره درصدد ارتقاء سطح دانش دانشجویان و مهندسان در زمینه طراحی به صورت کاربردی خواهیم بود و در صورت نداشتن رضایت از دوره میتوانید با تماس با بخش پشتیبانی وجه خود را مرجوع فرمایید.

تاریخچه نرم افزار اتوکد (AUTOCAD)

این نرم افزار محصول یک شرکت در آمریکا به نام اتودسک می باشد. در سال 1982 این نرم افزار وارد بازار شد و هم اکنون با تغییر 33 نسخه در طی سال ها همچنان از محبوبیت خواستی برخوردار می باشد. این نرم افزار برای سیستم عامل های مختلف طراحی و قابل استفاده شده است. نرم افزار اتوکد با 200 میلیون کاربر جزء پرطرفدار ترین نرم افزار در بین نرم افزار های طراحی می باشد.

قابلیت های نرم افزار اتوکد

 1. نقشه نگاری به صورت حرفه ای.
 2. رسم نمودار انواع طرح ها.
 3. طراحی برچسب های لوگو و گرافیکی.
 4. ترسیم نقشه های معماری.
 5. ترسیم نقشه های ساختمانی.
 6. رسم نقشه های و طرح های دو بعدی و سه بعدی.
 7. طراحی مدلهای سه بعدی در صنعت انیمیشن سازی.
 8. طراحی رسم های صنعتی برای مونتاژ قطعات.
 9. رسم انواع چارت ها و دیاگرام ها.
 10. تهیه طرح های گرافیکی مثل کارت ویزیت و ست اداری و کارت تبریک.
 11. رسم نقشه تاسیسات و لوله کشی.

اهمیت دوره های آموزشی مجازی اتوکد معماری در فضای مجازی

بعد از گذشت از دوران پسا کرونا مردم سبک و روش دیگری را برای برقراری ارتباط با یکدیگر انتخاب نموده اند. یکی از شیوه های برقراری ارتباط با دیگران ارتباط از طریق پیام رسان های اجتماعی و شبکه های اینترنتی بوده که زائقه و سبک برقراری ارتباط و حتی روش های خرید برای مشتریان محصولات را متفاوت نموده است. روش دیگر ارتباطات انفرادی که افراد را از جمع های بیشتر از 2 نفر منع می نمایند. با ایجاد چنین فضایی نیاز به دوره های آموزشی با سبک های مجازی و غیر حضوری برای مشتریان به وجود آمده است. در این سایت تلاش شده است که به این نیاز ها پاسخ داده شود .

اهمیت دوره های مجازی آموزش نرم افزار اتوکد برای دانشجویان رشته معماری

 1. ایجاد فضای قابل فهم برای آموزگاران جهت یادگیری عملی.
 2. تکرار و تمرین برای هر قسمت از دوره در هر زمان.
 3. قابلیت نمایش به شکل عملی در سبک مجازی.
 4. زمانبندی شخصی برای ورود به جلسات مجازی (افلاین).
 5. قابلیت به اشتراک گذاری برای دیگران.
 6. قابلیت تمرین همزمان هنگام آموزش.
 7. پاسخگویی مدرس دوره آموزشی به سوالات دانشجویان در فضای مجازی.

معرفی اتوکد در مشاغل مختلف و مهارت های کاربردی بازار

همانطور که اشاره شد کاربرد نرم افزار اتوکد در مشاغل مختلف قابل مشاهده است که در این قسمت یکی پس از دیگری کاربرد آن را در این مشاغل به شما معرفی می کنم:

 1. مهندسان عمران از نرم افزار اتوکد در طراحی سازه های تجاری، مسکونی و اداری و همچنین طراحی اسکلت ساختمان استفاده می کنند.
 2. اتوکد برای مهندسان معمار به شکل دیگری نیاز خواهد بود. مهندسان معمار با این نرم افزار میزان بار مصالح و مقاومت ساختمان را اندازه گیری می کنند.
 3. نرم افزار اتوکد برای مهندسان مکانیک از لحاظ کنترل کیفیت محصول و شبیه سازی محصولات استفاده می شود.
 4. مهندسین برق از این نرم افزار برای طراحی تعیین مسیر کابل کشی و فیبرهای نوری و طراحی مدار های الکتریکی استفاده می کنند.
 5. این نرم افزار برای طراحی نقشه ساخت بویلر طراحی قطعات خودرو و حتی ماشین آلات صنعتی قابل استفاده است.
 6. هنرمندان از این نرم افزار برای طراحی جواهرات و زیورآلات استفاده میکنند.
 7. از این نرم افزار در طراحی داخلی، طراحی فضای سبز و طراحی مبلمان و طراحی کابینت استفاده می شود.
 8. در طراحی تبلیغات ساخت انیمیشن و بازی سازی نیز استفاده میشود.
 9. در رشته مرمت آثار باستانی نیز استفاده میشود.
 10. برای طراحی لوگو و کارت ویزیت نیز قابل استفاده است.
 11. برای طراحی نقش فرش نیز استفاده می شود.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

instagram

ریال490,000اطلاعات بیشتر

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نوع دوره: غیر حضوری

سطح دوره: مقدماتی تا پیشرفته

پیش نیاز: ندارد

تاریخ بروزرسانی: 1 آذر 1400

زبان: فارسی

مدت دوره: 4 ساعت و 10 دقیقه

2 فصل

حجم دوره:1.1GB

روش دریافت: دانلود فایل دوره

پشتیبانی: بخش دیدگاه و تیکت پشتیبانی